Search

F.Cossy

Šampanjamaja F. Cossy asub Montagne de Reims südames Juiy de Reimsi väikeses külas, mis on Premier Cru piirkonnas. Seal valmivad joogid kannavad edasi vanavanemate teadmisi, naiselikkust ja modernsust. 

1764. aastal toodi Cossy perekonda esimesed viinamarjad. Sel ajal ei olnud eesmärgiks veini, vaid viinamarjade tootmine, et aidata perel elada võimalikult head elu. Pärast 20. sajandi eriti keerulist algust Champagne’i piirkonna viinamarjakasvatajate jaoks, mida mõjutasid majanduskriisid, otsustati viiekümnendatel aastatel proovida ise šampanjat tootja. Eesmärk oli ots-otsaga kokku tulla, aga ka julgeda ja uuel ettevõtmisel edu poole püüda. Sophie, pragune omanik ütles: „Minu vanaisa oli särav mees, kes armastas uusi projekte ette võtta. Minu vanaema oli julge, armastas tööd teha ja oli valmis teda selle seikluse ajal järgima ja toetama. Ja see kõik tasus end ära… Mu isa oli pere teine poeg, nii et tema saatuseks ei oleks pidanud olema viinamarjaistanduse üle võtmine. Alguses pidi ta hoopis lihunikuks hakkama! Sellegipoolest oli Franciscus sügavalt armunud oma terroir’i, viinamarjakasvataja elukutsesse ja viinamarjaistandusse. Pärast ebaselget proovimist lihapoes otsustas ta tagasi tulla viinamarjaistandusse, kus ta naise Geneviève’i toetusel end suure motivatsiooniga kandideeris.”

Vaata kõiki Cossy tooteid

.«Olen alati oma vanematega palju rääkinud nende tööst ja meie erialast. Mu isa armastas jagada oma pühendumust, šampanja ajalugu ja uhkust selle kogukonna liikmeks olemise üle. Just need lood ja tema kirglik isiksus aitasid mind teha inimeseks, kes ma täna olen. Juba noorena osales Sophie ametiühingutes ja kutsestruktuurides, tehes nii kohalikku kui ka piirkondlikku tööd. “See oli minu jaoks loomulik. Tahtsin kaitsta, ehitada, jagada, vahetada, ettepanekuid teha. Ma õppisin palju. Minust, oma tööst ja meie piirkonnast. Kui Francis suri, oli Sophie kõigest 26-aastane. Ta leidis end koos ema Genevieve’iga mõisa eesotsas. “Pidime seda tegema, edasi minema, õppima veelgi kiiremini, proovima, mõnikord valesti minema, uuesti proovima, lihtsalt ehitama.” 2017. aasta detsembris tegi Geneviève valiku nautida väljateenitud pensionipõlve! Ja Sophie leidis end üksi mõisa eesotsas …

Tänaseks on Sophie kanda umbes 7 hektarit viinamarjaistandusi, mis on jagatud 34 erinevaks krundiks. Tema viinamarjaistandus ulatub Jouy-lès-Reimsist Arcis-le-Ponsartini, möödudes Pargny-lès-Reimsi, Ville-Dommange’i, Courmase, Bouilly ja Serzy-et-Prini vahel. Pärast Vesle ja Ardre orgu on see osa Reimsi lõunapiirkonnast. Viinamarjaistandustes on kõik kolm peamist viinamarjasorti, Pinot Meunier domineerib 53%. Pinot Noir ja Chardonnay moodustavad ülejäänud pärandvara, vastavalt 32% ja 15%. Pärast Domeeni Champagne F. Cossy ülevõtmist otsustas Sophie koheselt valdusse progressiivses ja muutuvas meeleseisundis kaasata. Ta pani kiiresti oma viinamarjaistandustes paika mitmeid katseid, et liikuda üha keskkonnasõbralikumate tavade poole. Tema isa oli juba enne teda otsustanud seda teed minna, näiteks lõpetades pestitsiidide kasutamise. Kuid Sophie otsustas minna kaugemale …

Ta selgitab: „Erinevate inimestega kohtumine on mind rikastanud ja võimaldanud mul julgeda muuta meie traditsioonilisi meetodeid. Juba noores eas tegin valiku osaleda kohalikes ja piirkondlikes erialaorganisatsioonides. Mul oli tahe panustada oma ametisse, aga ka end avada ja näha, mida teised inimesed mõtlevad ja teevad.”

Tänapäeval on Sophie viinamarjaistanduste muld töödeldud viisil, mis laseb taimedel hingata, uueneda ja samal ajal viinapuud ja viinamarju parimal võimalikul viisil toita. Kõikide viinapuude vahemike vahel on muru. Võimalusel on lubatud muru loomulik kasvatamine, kui mitte, siis kasutatakse kontrollitumat meetodit. Viinamarjaistanduste ümber on peetud või istutatud hekke, et soodustada elurikkust ja looduse tasakaalu. Tema aastatepikkuse töö jooksul ei ole jätkusuutlik viinamarjakasvatus ja austus tema terroir’i vastu muutunud mitte ainult reaalsuseks, vaid ka filosoofiaks. Siiani püüab ta minna kaugemale, endas küsitleda, jääda avatud meelega, edeneda.

Vaata e-poes müüdavaid tooteid

Amaretto Originale

21,96 Hind käibemaksuta: 18,00

Grappa Antica Porta Di Gavi Barrique

25,62 Hind käibemaksuta: 21,00

My Limoncello

24,40 Hind käibemaksuta: 20,00

Rum Explorer kinkekomplekt

73,20 Hind käibemaksuta: 60,00

Cava DO Caelus Gran Reserva Brut Nature Organic 2016

47,54 Hind käibemaksuta: 38,97

Vicentino Sauvignon Blanc

22,17 Hind käibemaksuta: 18,17

Lindemans Tarot d'Or alc.8% vol. 0,25L kl.pdl

3,17 Hind käibemaksuta: 2,60

Lindemans Tarot Noir alc.8% vol. 0,25L kl.pdl

3,17 Hind käibemaksuta: 2,60

Meie brändid

Registreeru kliendiks ja võida hinnas!

Registreeri end kliendiks ning Sulle rakendub koheselt -10% soodustus kõigile tavahinnaga toodetele!