Search
Paul Goerg Champagne

Paul Goerg Champagne

Šampanjamaja Paul Goerg asub otse Côte des Blancs südames Premier Cru külas Vertuses, Epernayst veidi lõuna pool. Unikaalses 120 hektarilises viinamarja istanduses kasvatatakse peamiselt Chardonnay viinamarja. Chardonnay elegantsus ja peensus on Paul Goergi jookide prestiiži tunnus, sest šampanjade tootmises on kasutatud ainult kõrgeima kvaliteedi viinamarju.

Paul Goerg Bränd

Bränd sai oma nime Champagne kuulsa kodaniku Paul Goerg’i järgi. Ta sündis 1820. aastal Côte de Blancis ja tegi hiljem palju oma kodumaa õitsengu heaks. Paulil õnnestus olla linnavolikogu liige kui ka Vertuse linnapea. Pauli isa tegeles viinamarjade kasvatamisega ja šampanja tootmisega, seega võib öelda, et armastuse vahujoogi vastu päris ka tema poeg. Mõnda aega töötas Paul oma isaga koos, tänu millele õppis ta veini looma ja müüma. Oma teadmisi ja oskusi jagas ta meelsasti teiste viinamarjakasvatajatega, tänu millele sai temast oma linna austatud kodanik.

www.champagne-goerg.com
www.champagne-goerg.com

Paul Goerg’i sünd

Šampanjamaja sündis 1950. aastal, kui 8 Vertuse viinamarjakasvatajate perekonda otsustasid oma jõud ühendada ja jagada koos oma viinamarjaistanduse vilju maailmaga. Tänaseni on perekonnad Collard, Faucheret, Férat, Rogué, Grégoire, Doquet, Gallois ja Pougeoise esindajatel endiselt suur kirg šampanja vastu ja nad kõik on endiselt aktiivsed ettevõtte juhtimises.

Viinamarja istandus

Šampanjamaja Paul Goerg on üks vähestest viinamarjakasvatajatest Champagne’i piirkonnas.

Chardonnay viinamari moodustab 85% kogu Paul Goergi viinamarja istandustest ja on šampanja kõige ihaldatum sort. Noorena on selles tunda lillelisi ja mineraalseid noote, värskust ja erksust. Vananedes muutub aga Chardonnay keerukamaks ja ümaramaks. Ülejäänud 15% istandusest kasvatatakse Pinot Noir viinamarja.

www.champagne-goerg.com
www.champagne-goerg.com

Paul Goerg tootmisprotsess

Paul Goerg’i šampanjad peavad pärmisettel laagerduma vähemalt 4 aastat ja aastakäigu šampanjad lausa 8 aastat. Pikaajalise pärmikontakti tulemusel tuleb neist välja chardonnay tõeline peensus, elegants ja keerukus.

Paul Goerg Champagne tooted

Registreeru kliendiks ja võida hinnas!

Registreeri end kliendiks ning Sulle rakendub koheselt -10% soodustus kõigile tavahinnaga toodetele!