Search

Lindemans Lambic õlu

Lindemans

Lambist käärima läinud e. Lambic õlled on sisuliselt spontaanse fermentatsiooni tulemusena saadud õlled. Lambicuid võib nimetada üheks vanimaks õlleliigiks maailmas. Juba vanasti olid Euroopas suved põlluharijatel ja viljakasvatajatel käed tööd täis. Talvel, alates novembrist, said aga suured välitööd tehtud ja sai alustada tegevustega, millega oli soodsam tegeleda just külmal ajal. Kui vaadata tagasi ajalukku siis kogu õlletootmine toimus peaasjalikult perioodil november – märts, et kuumal suveperioodil ikka midagi kosutavat ja karastavat juua oleks.

Lindemans Lambic õlu
Lindemans apple lambic õlu
Lindemans lambic õlled

Lindemans Lambic õlu

Lindemans Lambicute valmistamisel kasutatatakse 70% otra ja 30% ulatuses linnastamata nisu. Lambicutes kasutatakse vana ja kuivanud humalat, mis annab õllele vähem kibedust kui värske humal, sest tema eesmärk pole mitte õlle maitseomaduste parandamine vaid säilitamine. Lambicute perekonna esindajate küpsemisprotsess on pikk ja aeglane. Sarnaselt veinidele toimub küpsemine tammevaatides, või puidulaastudel. Teine käärimisprotsess toimub joogil pudelis, mistõttu on karbonisatsioon ja vahu moodustumine sarnane šampanjale.  Siit ka Old Kriek Cuvee hellitusnimi „Brüsseli punane šampanja“.

Puuvilja lambicute valmistamisel lisatakse õllele ka kirsse vaarikaid või teisi puuvilju, uuemal ajal ka naturaalseid mahlasid. Lindemans Lambicute olemus on rohkem sarnane šampanjale kui õllele. Hape ja kuivusaste on kõrge ja maitseomadused pigem puuviljased. Vanematel Gueuzedel esineb ka ilusat, väljapeetud elegantsi nagu vanadel sampanjadel. Kerge keldrimekk lisab õllele vaid väärtust!!! Mull on pehme ja vahumüts õhuline. Tõeliselt mõnusad mullijoogid! Lindemansi Pruulikoda on valitud korduvalt maailma 10 parima pruulikoja hulka. Lindemansi pruulikoda võitis sel aastal mainekal rahvusvahelisel festivalil Brussels Beer Challenge 2019 kaks olulist auhinda. Lindemans Old Kriek Cuvee Rene võitis kategoorias flavored beer, old style lambic.

Lindemans Old Gueuze Cuvee Rene võitis kategoorias speciality beer, old style Gueuze Lambic. Võistlusel osales kokku 1650 õlut 35- st riigist.

2019 aastal võitis Lindemans Old Kriek Cuvee Rene ka esikoha n.ö. õllede MM- il.

Registreeru kliendiks ja võida hinnas!

Registreeri end kliendiks ning Sulle rakendub koheselt -10% soodustus kõigile tavahinnaga toodetele!